День самоврядування в «Зірочці»

   17 листопада 2016 року в дошкільному навчальному закладі  «Зірочка» пройшов день батьківського самоврядування. Цей захід запланований в рамках експериментальної роботи закладу та з метою визначення спільних позицій дошкільного навчального закладу і родини на ціннісні орієнтири у вихованні, розвитку і навчанні дітей.

Співпраця родини і дошкільного закладу має ґрунтуватися на взаємоповазі та рівноправному партнерстві. Тому така форма роботи,  як день батьківського самоврядування, стала для нас новою, але актуальною.Спочатку ми ознайомилися з досвідом дошкільних закладів, які вже спробували провести день батьківського самоврядування в себе. Їх досвід став для нас цікавим, а головне, ми побачили його переваги порівняно з іншими формами роботи з батьками, а саме: можливість повноцінної взаємодії  батьків, вихователів і дітей.

Вихователю  складно коректувати манеру поведінки дитини не маючи інформації від батьків про особливості життя дитини вдома.Відповідальні батьки завжди зацікавлені в подробицях життя своєї дитини і заради спільної мети (виховання щасливої дитини) охоче діляться з вихователем своїми думками щодо  процесунавчання та виховання.

На даному етапі було проведено анкетування батьків «Яким би Ви були вихователем», та опитування  батьків:  «Чи хочете Ви спробувати попрацювати в садку? Ким Ви себе бачите?». Наказ завідуючої про проведення дня батьківського самоврядування став початком нашого заходу.

На наш експеримент відгукнулися батьки семи груп. Мами та тата спробували себе в ролі вихователів та помічників вихователів. Дітей зацікавило, що на зміну вже знайомих вихователів прийшли  батьки. Вони розповідали вірші, читали казки, гралися в ігри, пригадували цікаві історії. Нелегким  видався процес одягання дітей на вулицю, чомусь всі речі переплуталися. Та поряд завжди були вихователі групи, які прийшли на допомогу. А в  групі «Ромашка» вихователем був тато, то і речі не переплуталися,  та і черга під час вдягання вишикувалася до нового вихователя, щоб застібнути курточку. Потім нам по секрету діти сказали, що цукерки тато пообіцяв. 

Найцікавіше було на вулиці, коли тата та мами пригадували ігри, якими гралися в дитинстві та знайомили дітей з ними і самі поринули в дитинство. І знову ж порядку та дисципліни було більше де на вулиці з дітьми були тата. Який же висновок ми можемо зробити…?

Після півдня «повної демократії» своїми враженнями поділилися батьки, педагоги та діти. Загальний висновок: Дітям було весело; батькам – непросто, педагогам – цікаво, але всі чекають на продовження даного експерименту.

Ми надіємося, що завдяки дню самоврядування зміниться характер взаємоспілкування батьків, дітей, педагогів:  батьки по-новому, з іншого боку побачать своїх дітей та працю дошкільників. Зрозуміють, що у дітей теж можна чомусь навчитися, коли їх слухати і чути, тобто усвідомити рівень батьківської відповідальності за долю власної дитини та  зрозуміти, як багато потрібно знати для того, щоб бути для дитини цікавою особистістю.