Інформація щодо відновлення роботи закладів дошкільної освіти

Кабінет Міністрів встановив адаптивний карантин в Україні з 22 травня по 22 червня. Згідно з цим рішенням з 25 травня в регіонах, які відповідають певним критеріям, дозволяється відкривати заклади дошкільної освіти.

Відповідно до протокольного рішення засідання комісії з питань ТЕБ та НС виконавчого комітету Обухівської міської ради Київської області № 23 від 25 травня 2020 рокуна території Обухівської міської об’єднаної територіальної громади планується відновлення освітнього процесу в закладах дошкільноїосвіти з1 червня 2020 року за умови спроможності закладів забезпечити належне виконання протиепідемічних заходів. Готовність закладів має засвідчити спеціальна комісія.

Звертаємо увагу батьків, що це не відновлення роботи закладу, яке було до карантину. Це адаптивний карантин. Шановні батьки, якщо ви маєте можливість залишити дитину вдома, не поспішайте віддавати її у садочок. Обов’язково час карантину мине і заклади дошкільної освіти відновлять свою роботу в повноцінному режимі.
Рішення про дату відновлення роботи закладів дошкільної освіти
в умовах карантину буде опубліковано додатково

Нові правила роботи закладів дошкільної освіти:
– перед початком роботи закладу усім працівникам виміряють температуру,
– дітям мірятимуть температуру перед входом у заклад, працівники і діти, у яких температура буде вищою за 37,2 градусів за Цельсієм, не допускаються у заклад;
– батьки, які приводять дитину у заклад, повинні користуватися масками;
– заклади мають бути оснащені антисептиками, діти користуються ними виключно під наглядом вихователя. Також в ігровій формі вихователі мають навчати дітей користуватися засобами захисту, правильно кашляти і міряти температуру.
На період карантину у закладах дошкільної освіти забороненовикористання:
– багаторазових рушників;
– м’яких іграшок;
– килимів з довгим ворсом;
– вуличного взуття всередині дитсадка;
та проведення масових заходів за участі дітей більш ніж одної групи та за участю глядачів.
На період карантину рекомендується:
– не допускати змішування дитячих груп;
– надавати пріоритет іграм на свіжому повітрі;
– обмежити ігри, що передбачають фізичний контакт дітей та використання інвентаря.

Заклад дошкільної освіти повинен забезпечити:

– 5-денний запас усіх необхідних засобів захисту та дезінфікуючих засобів, їх правильну утилізацію;
– навчити працівників правильно використовувати засоби захисту та організувати контроль виконання цих правил;
– замінити тверде мило на рідке, а тканинні рушники – на паперові;
– попередити батьків про особливі умови роботи закладу;
– регулярно прибирати приміщення з дезінфікуючими засобами;
– регулярно провітрювати приміщення;
– передбачити інші види робіт особам з групи ризику;
– працівники закладу повинні регулярно користуватися антисептиками;
– працівники закладу повинні утримуватися від контакту з хворими людьми;
– працівники закладу мусять самоізолюватися, у разі підозри на респіраторне захворювання.

 

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ
ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ОБУХІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Н А К А З

25 травня 2020 року м. Обухів №112

Про затвердження заходів щодо
відновлення діяльності
закладів дошкільної освіти
з врахуванням карантинних обмежень

На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів», Постанови Головного державного санітарного лікаря України від 21.05.2020 № 25 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», листа Міністерства освіти і науки України від 22.05.2020 №1-9/269 «Щодо відновлення діяльності закладів дошкільної освіти», наказу Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 № 234 «Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів», наказу Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 17.04.2006 № 298/227 «Про затвердження Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах», протоколу засідання комісії з питань ТЕБ та НС виконавчого комітету Обухівської міської ради Київської області № 23 від 25.05.2020, наказу управління освіти виконавчого комітету Обухівської міської ради від 25.05.2020 № 111 «Про продовження карантину та часткове послаблення протиепідемічних заходів у закладах освіти Обухівської міської об’єднаної територіальної громади»

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Заходи щодо підготовки закладів дошкільної освіти до відновлення роботи з врахуванням карантинних обмежень (додаток).

2.Завідувачам закладів дошкільної освіти:
2.1. Забезпечити виконання заходів згідно з зазначеними термінами.
2.2. Інформувати в письмовій формі управління освіти щодо готовності закладу до відновлення роботи з врахуванням карантинних обмежень відповідно до постанови КМУ та Головного державного санітарного лікаря України
до 27.05.2020 року.
2.3. Управлінню освіти виконавчого комітету Обухівської міської ради надавати допомогу в підготовці закладів дошкільної освіти до відновлення роботи з врахуванням карантинних обмежень (згідно з постановами КМУ та Головного державного санітарного лікаря України)
з 25.05.2020 року.
3.Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Начальник управління освіти О. Коломієць