Гарний дитячий садок – це дитячий садокде затишно і добре дітям, їх батькам та  педагогам. Це – модель, наближена до сімейної.

Історія дошкільного навчального закладу «Зірочка» розпочалася з березня  1978 року. А  вже 4 березня  1979 року радо відкрив двері своїм першим вихованцям новий дитячий комбінат   Київського картонно-паперового комбінату «Зірочка».  Назву вибрали однозначно «Зірочка» тому, що це перший садок від комбінату, який освітить доріжку іншим новим садкам.

 Ясла-садок  розміщений в типовому приміщенні, розрахованому на 12 груп та відповідав усім вимогам на той час сучасного дитячого комбінату.

      Очолила колектив дитячого комбінату  завідуюча Ременюк Ніна Антонівна. Спокійна, виважена, тактовна, вона змогла повести колектив у такому руслі, що дало можливість підняти престиж садка на  високий рівень. ЇЇ педагогічна майстерність запалила багатьох молодих спеціалістів у колективі закладу, бо саме вона надавала їм поради та методичну допомогу у роботі. Понад 47  років працювала Ніна Антонівна в системі дошкільного виховання підростаючого покоління. Це керівник сучасного стилю, спеціаліст високого рівня кваліфікації, відзначалася баченням перспектив та об’єктивністю визначення пріоритетів освітньої сфери.

Методичну роботу організовували та проводили вихователі–методисти:

Чумаченко Валентина Іванівна

(1979–1988 рр.)

Прокопець Галина Юхимівна

(1988- 2001рр. )

Варава Ольга Іванівна

(2001- сьогоднішній день)

До складу педагогічного колективу, який працював з перших днів відкриття садка увійшли Прокопець  Галина Юхимівна, Сокол Анастасія Петрівна, Кленус Тетяна Ростиславівна, Бондаренко Людмила Порфирівна, Чумаченко Валентина Іванівна,  Рудика Марина Іванівна, Геращенко Тамара Михайлівна, Животова Алла Володимирівна, Кукла Людмила Іванівна, Мороз Надія Іванівна, Пашко Галина Пилипівна,Зотова Людмила Олександрівна, Соколова Катерина Миколаївна, Спутка Ніна Іванівна, Откидач Ніна Михайлівна, Проценко Ольга Степанівна, Мітюшкіна Марія Олександрівна, Редько Світлана Іванівна, Бобир Тетяна Іванівна. Музичне виховання дітей здійснювали музичні керівники Баукова Ніна Георгіївна, Лук’янова Наталія Степанівна, Поліщук Наталія Георгіївна.

Няні: Глущенко Галина Миколаївна, Терпило Зінаїда Рахімовна, Титаренко Галина Аркадієвна, Кіянченко Любов Іванівна, Нагорна Ніна Іванівна, Яремко Марія Степанівна, Терещенко Марія, Грицаєнко Валентина

Здоров’ям дітей опікувалися старші медичні сестри Яременко Марія Яківна, Філіпова Галина Федорівна.

Життєдіяльність дитячого комбінату забезпечували завгосп – Ільїна Тетяна Михайлівна, комірник – Кияниця Олександра Олексіївна.

 На харчоблоці працювали: Поповіченко Марія Василівна,  Штанько Анна Євменівна, Плотнік  Ольга Іванівна, Тимошенко Анна Олексіївна, Моргун Катерина

Пралі:Черненко Галина Василівна, Селезень Надія Моїсеївна, кастеляна –Філімонова Олена Кононовна, Опришко Валентина Іванівна.

З 1979 рокуробота колективу була направлена не лише на якісну підготовку дітей до навчання в школі а й на благоустрій, озеленення території, створення відповідних умов для перебування дітей в закладі. Для покращення роботи з фізичного виховання був побудований і обладнаний спортивний майданчик

В 1982 році було зроблено добудову приміщення садка та почав функціонувати басейн і фізкультурна зала. Завдяки цьому робота колективу була направлена на фізкультурно-оздоровчу роботу та втілення новітніх, на той час, форм оздоровчої роботи з дітьми: плавання в басейні, ходьба по «сольових доріжках», вологе обтирання, обливання всього тіла в літній період, ходьба босоніж по траві, доріжці здоров’я, полоскання горла травами, точковий масаж. Першим інструктором з плавання була Рудика Марина Іванівна, інструктором з фізкультури – Мітюшкіна Марія Олексвндрівна, медичною сестрою басейну – Калита Ольга Петрівна.

З метою покращення навчально-виховної роботи з трудового виховання в 1980 році була збудована теплиця, де діти мали змогу вирощувати овочі та квіти. Велика увага приділялась морально–етичному вихованню дошкільнят, прищепленню любові до рідного міста, рідного краю.

В 1986 році в садку організувано ансамбль пісні «Зіронька», який був незмінним учасником усіх заходів ККПК та району. До його складу входили: Ременюк Ніна Антонівна, Калита Ольга Петрівна, Гук Валентина Олександрівна, Прокопець Галина Юхимівна, Поліщук Наталія Георгіївна, Олексіїнко Тетяна Олексіївна.

З 1986 року в дитячому садку відкриваються дві логопедичні групи для дітей з фонетико-фонематичним недорозвиненням мовлення. Першими вчителями-логопедами були: Базик Людмила Іванівна та Шабаліна Олена Рудольфівна.

            В 1997 році колектив «Зірочки» поповнився новими працівниками в зв’язку з реорганізацією ДНЗ «Казка».

 В 1998 році було відкрито фіто-кімнату для профілактики простудних захворювань. В 1999 році створено Кімнату казок, яку оформила вихователь Яценко Леся Аркадіївна. Діти з захопленням поведуть вас до театру, вміло підберуть декорації, костюми, пофантазують стежинками улюблених оповідань В.О.Сухомлинського, української народної казки, а тихими зимовими вечорами запросять вас на свято Доброти.

До 2001 року садок був одним із цехів ККПК  і утримувався на його кошти. Зважаючи на те, що садок був підпорядкований комбінату і його могли відвідували лише діти працівників ККПК то з 1989 року в закладі  відбувається скорочення штату та зменшення кількості груп.

В січні 2004 року  дитячий комбінат  був переданий на баланс міськвиконкому, як дошкільний навчальний заклад «Зірочка» та підпорядковувався  Обухівській  міській раді. З 2006 року дошкільний заклад очолює Балдич Ольга Миколаївна. Свій трудовий шлях Ольга Миколаївна почала в «Зірочці» вихователем з 1988 року. На сьогодні це енергійна, цілеспрямована, наполеглива завідувачка, якій притаманно формувати й націлювати колектив на створення умов для гармонійного розвитку дошкільників. Найважливішими цінностями для неї є дитина та педагог. В колективі панує атмосфера тепла і довіри, постійного інтересу і щирої приязні.

З 2006 року  відкривається групи, які тимчасово не функціонували і на сьогодні в закладі працює 11 груп.

Нинішній колектив дошкільного навчального закладу «Зірочка», очолюваний Балдич О.М. нараховує 55 осіб, з них – 27 педагогічні працівники. Освітній рівень педагогів ДНЗ – один з найвищих серед педагогічних колективів міста. Кваліфікаційний рівень педагогічних працівників складає:

спеціаліст вищої категорії – 5 педагогів

спеціаліст 1 категорії – 2 педагогів

спеціаліст 2 категорії – 1 педагог

спеціаліст – 19 педагогів

педагогічне звання «Вихователь-методист» – 9 педагогів

                                            «Старший вихователь» – 1 педагог.

Із загальної кількості педагогів 80% нагороджені грамотами міської ради та управління освіти; Олексієнко Т.О. нагороджена Почесним знаком “Відмінник освіти України”.

Значна увага приділяється покращенню матеріально – технічної бази: були придбані нові дитячі меблі, фізкультурне обладнання; проведений капітальний ремонт харчоблоку, відновлена робота фізкабінету, відкрито кабінет психолога, створено кімнату народознавства, відновлена робота фізкабінету, відкрито кабінет практичного психолога.  З 2014 року в дошкільному закладі в кожній         групі створено осередки міні-музеїв.

 Колектив ДНЗ пишається своїми ветеранами, професійна діяльність яких пройшла в стінах дитячого садка: Сокол А.П., Михайловська Є.Д., Рудика М.І., Бондаренко М.М., Ярош Н.В, Кикоть В.М., Лінська В.П., Яременко М.Я., Філіпова Г.Ф., Штанько А.Є. Борзенкова С.А., Кияниця Ш.О., Мітленко В.І., Ємельяненко В.С..

Ми пам’ятаємо працівників, які пішли з життя: Ременюк Ніна Антонівна (2014 р), Титаренко Ганна Аркадіївна (2010р.), Яценко Леся Аркадіївна (2006 р), Курінна Світлана Олександрівна (2003), Калашнік Надія Миколаївна (2000),  Шкурко Олена (1987), Яковенко Микола Олександрович (2014), Поліщук Наталія Георгіївна (2005), Баукова Ніна Георгіївна (1999), Геращенко Тамара Михайлівна (2008), Поповіченко Марія Василівна (2001), Нагорна Ніна Іванівна.

Дошкільний навчальний заклад – це складний механізм, злагоджена робота якого залежить від тісної співпраці педагогічних працівників та обслуговуючого персоналу. На сьогодні  колектив дошкільного закладу нараховує 55 осіб:

Це педагоги Архіпова Л.Б., Герасимчук О.В., Дубогрій К.В, Бондар Н.В,  Варава О.І., Петленко Т.М., Поліщук С.В, Радченко З.І., Олексіїнко Т.О. Бондар Н.В, Олексіїнко К.М., Матвіян Л.П., Мазорчук О.О., Ніжинська В.А., Майко Л.П., Поліщук С.В., Максімова М.В., Шпак Ю.П., Гуріненко Т.В. Базик Л.І,, Руденко Л.В. Хангчич О.В., Дергачева Л.Ф.., Коваль С.Ю. Вони є активними учасниками різноманітних міських заходів: виставок, конкурсів, методичних об’єднань, семінарів.

Медичний персонал Калита О.П., Проценко О.С., Друзь Л.А.

Обслуговуючий персонал закладу: Апруда М.А. Батрак М.М, Сулима Т.І, Телегей Т.М., Кравчук Н.П., Гольник С.М., Карась С.М., Охріменко Ю.Д., Дейнега О.М., Головенко В.Б., Новіченкова Т.С., Ліщина О.П., Животова А.В., Костюк С.О., Марченко В.І., Опришко В.І., Богомол А.В., Кіянченко Л.І, Шаравара Т.В., Гаврилова Н.О., Мітленко В.В., Свінціцька В.М., Шаравара С.М., Прокопець Г.Ю., Ревенко Р.В., Бортник В.М..

Колектив ДНЗ «Зірочка» з впевненістю дивиться у майбутнє, знаходиться в пошуку найбільш ефективних інноваційних технологій в роботі з дітьми дошкільного віку. Досвід роботи педагогів ДНЗ неодноразово висвітлюється на сторінках фахових видань та обласних виставках педагогічних надбань.

 За результатами атестаційної експертизи регіональною експертною радою по ліцензуванню та атестації закладів освіти Київської області у січні 2012 року дошкільному закладу був встановлений високий рівень освітньої діяльності з відзнакою.

На високому рівні в закладі здійснюється інноваційна діяльність:

З 2009 року –працюємо в проекті «Виховання успішної особистості» в рамках проекту: «Школа життєвого успіху», науковий керівник Голова ВБФ «Освіта України» Максюта Н.Д.

З 2012 рокуміський опорний заклад «Виховання гуманістично спрямованої особистості на засадах  спадщини В.Сухомлинського», науковий керівник Антонець М. Я.. кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник лабораторії історії педагогіки.

З 2014 року отримали статус регіонального рівня з дослідно-експериментальної роботи: «Становлення ціннісних орієнтацій дітей дошкільного віку в сучасному соціокультурному середовищі», науковий керівник Піроженко Т.О., фото5 завідувач лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України, доктор психологічних наук, професор.

Наші досягнення за останні роки

2012-2013навчальний рік:

  • І місце в міському огляді-конкурсі «Вихователь року» (Олексієнко Т.О.)
  • Диплом за участь в ІV міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2013» (За вагомий внесок у розвиток національної освіти)
  • Посвідчення колективного члена Асоціації імені В.Сухомлинського

 

2013-2014 навчальний рік:

  • Диплом за участь в V міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2014» (За презентацію досягнень в інноваційній модернізації національної освіти
  • ІІ місце в міському конкурсі «Шевченко очима дітей»;
  • Учасники VІ Міжнародної науково-практичної конференції  «Сучасне дошкілля: реалії та перспективи»
  • Участь в Українській

 

2014-2015навчальний рік:

  • Диплом за участь в VІ міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2015» (За вагому працю та підвищення рівня національної освіти).
  • Учасники десятих  Всеукраїнських Читань з гуманної педагогіки «Виховуватися в моральному кліматі пам’яті».
  • Учасники  Київських студій гуманної педагогіки. (Щомісячно).

Педагогами використовуються альтернативні методики та новітні технології:

авторська методика М, Єфименка з фізичного виховання дошкільників; методика М.Зайцева в навчанні дітей; методика Н.Гавриш з використання творів художньої літератури для мовленнєвого розвитку дошкільнят; методика Л.Шелестової з навчання раннього читання; літературна спадщина В.Сухомлинського для морально-етичного, художньо-естетичного, трудового виховання; Т. Піроженко С. Ладивір «Психолого – педагогічне проектування»; Б. Нікітін«Технологія інтегрованого навчання і виховання»; Людмила Шульга «Барвиста радість» (Розвиток творчих здібностей дітей дошкільного віку на заняттях із малювання); І.Ю. Матюгін Ейдетика.

 

В дошкільному закладі працюють такі гуртки:

  • Талановиті пальчики (зображувальна діяльність – керівник Ханчич О.В.)
  • Танцювальна мозаїка.(хореографічна діяльність – керівник Дергачева Л.Ф.)
  • Малятко-здоров’ятко (керівник Гуріненко Т.В.)
  • Вивчаємо англійську. (керівники: Шабаліна О.Р.)
  • Пізнайко (ейдетика –  керівник Радченко З.І.)

Найяскравіші спогади дитинства пов’язані у багатьох із нас з дитячими святами. Саме такі враження залишаються у наших малят та їх батьків від музичних занять, свят та розваг, які проводить професіонал своєї справи, музичний керівник Дергачева Лариса Федорівна.Понад 27 років працює вона над розвитком музичних та естетичних здібностей дітей в різних видах музичної діяльності. Результатом її роботи є те, що багато дітей – випускників продовжують свою музичну освіту в школах та навчальних закладах різного рівня акредитації, а деякі з них обрали професію музичного керівника та вчителя музики. дипломанти конкурсу «Сузір’я талановитих дошкільнят» (2013 рік).

Фізкультурну-оздоровчу роботу організовує і проводить вихователь з фізичної культури Гуріненко Тетяна Василівна., яка впроваджує новітні педагогічні технології, використовує інноваційні підходи до організації та проведення фізкультурно-оздоровчих заходів. Велику увагу приділяє використанню нестандартного фізкультурного обладнання, що викликає у дітей інтерес до занять з фізкультури, підвищує їх рухову активність.

В дошкільному закладі напрацьований досвід з організації та проведення Днів здоров’я, дня українських традицій, родинного свята, дня театру, кольорового тижня, дня бантика, фізкультурних свят та розваг.

Про результативність роботи з фізичного виховання свідчать стабільні виступи команди дітей ДНЗ у щорічних міських Малих олімпійських іграх серед дошкільних навчальних закладів міста.

Протягом останніх трьох років узагальнено педагогічний досвід семи педагогів дошкільного закладу у вигляді методичних посібників: «Театралізована діяльність як засіб впливу на творчий розвиток дітей дошкільного віку» (Мазорчук О.О.); «Природа – вічне джерело збагачення дитячого розуму та почуттів» (Олексіїнко Т.О.), «Розвиток творчих здібностей старших дошкільників під час художньої праці» (Радченко З.І.); «Сенсорно-пізнавальний розвиток дітей раннього віку» (Архіпова Л.Б.); «Інноваційні технології в системі фізкультурно-оздоровчої роботи в умовах дошкільного закладу» ( Гуріненко Т.В.), «Морально-етичне виховання дітей старшого дошкільного віку» (Поліщук С.В.). «Пізнаймо світ за допомогою ейдетики» (Радченко З.І.)

З 2013 року працює клуб «Батьківська школа», метою якого є просвітницька робота з батьками. Керівником  клубу є практичний психолог Філенко Є.Ф.

У  грудні 2014 року на засіданні батьківського комітету було прийнято рішення про необхідність створення благодійного фонду. А вже в березні 2015 року було організовано БО «Благодійний фонд «Золоті серця»», керівником фонду на сьогодні є Чубей Інна Миколаївна.

В 2016 році на базі закладу відкрито інклюзивну групу та введено штатну одиницю «Асистент вихователя». В березні цього ж року колектив ДНЗ «Зірочка» став учасником Всеукраїнської конференції на тему: «Передумови сприйняття дитиною соціально-значимих цінностей», досвід роботи презентувала практичний психолог ДНЗ Філенко Є.Ф.

Дошкільний навчальний заклад «Зірочка» – це маленький всесвіт, який вміщує цілі галактики, зі своїми спеціальними знаннями та інтересами. Це місце, де діти граються, де починають формуватися дитячі співтовариства. І чим прихильніший педагогічний колектив цього закладу до дітей, тим цікавіші, складніші дитячі осередки. Колектив «Зірочки» прагне побудувати роботу так, щоб забезпечити розвиток особистості з урахуванням фізичного та інтелектуального розвитку дітей, їхніх проблем та інтересів, щоб дитячий садок став другою домівкою для малечі.